usuari 
passwd 
        

INFANTIL

Arròs amb salsa de tomàquet
Filet de lluç arrebossat amb enciam i poma
Gelat

 

SEGUEIX-NOS

|

INSTITUCIÓ

Ensenyar i aprendre a conviure. Si ets mestre, psicòleg o psicopedagog, vine el proper dia 6 d'abril."

Jornada AXENROOS
Alumnes
11.03.2013
Jornada AXENROOS

Ens complau convidar-te a la jornada d’habilitats socials “Axenroos i educació emocional” que organitzem a La Farga Infantil el proper dia 6 d’abril. Aquesta jornada està adreçada a mestres d’ infantil fins a primària, psicopedagogs i psicòlegs

En aquesta jornada us proposem quin conjunt de comportaments podem ensenyar i com, per a que els nostres alumnes desenvolupin adequadament les habilitats socials. Hendrik Debruyne i Mia de Vleesschawer ens oferiran una sèrie d’eines i recursos per avaluar i intervenir adientment en la convivència diària. Axenroos ha estat una eina molt útil en diferents escoles de Bèlgica, i des de fa 8 anys l’estem treballant a la nostra escola.

Per altra banda, també ens plantegem que per ensenyar i aprendre a conviure, un dels reptes per als educadors del s.XXI, hem de conèixer quin paper juguen les actituds i emocions en l’acte de relacionar-se amb els altres.

El Dr. Bisquerra tractarà el tema d’educació emocional i benestar.

Adjuntem el programa de la jornada i el full d’inscripció.

Data límit d'inscripció: dia 20 de març.

Cordialment
  • Jornada AXENROOS
  • Jornada AXENROOS
  • versio per a imprimir de Jornada AXENROOS
galeria de fotos
  • Jornada AXENROOS
|